Да васкрсне Бешеново – Здравко Мировић

ДА ВАСКРСНЕ БЕШЕНОВО

Да васкрсне Бешеново задужбина краља Драгутина.
Манастир свети на падинама јужним Фрушке Горе.
Уз звуке црквених звона да му Сремци капије отворе.
И да Фрушка Гора задужбину из трећега века обновљену има.

Да љепота лозе Немањића засија у пуноме сјају.
И светиња православља у огрлици брежуљака Фрушке Горе.
Васкрсне у рађању јутра пуног истока и румене зоре.
И да се уморни путник у манастиру Бешеново осећа ко у рају.

Да манастирска звона позивају верни народ на Литургију свету.
А сремци покажу колику душу имају за драгога госта.
Да верници иду у колонама на причешће после великога поста.
И да дјеца са родитељима својим за духове венчиће оплету.

Да Фрушка Гора поново има светињу манастир Бешеново.
Коју су нељуди спалили у другоме светском рату.
Да по њему фреске и иконе засвијетле огрнуте у позлату.
Док дјеца у школама пишу на ћерилици ,реченице,речи и слова.

Да пастирска фрула свира на пропланцима Фрушке Горе.
Радост и поштење да дође у народ ко у воћњаку бехар на крошње.
Да се млади за време црквених празника обуку у народне ношње.
И да кроз пјесму и љубав православним срцем проговоре.

Нека духовна снага уз молитву протјера ,мржњу и злобу.
Са наших прелијепих православних Хришћанских простора.
Да васкрсне манастир Бешеново а са њим и цела Фрушка Гора.
И да родитељи науче дјецу да се моле творцу вишњем Богу.

                                                              Здравко Мировић

 

СПИСАК УЧЕСНИКА СА ЛИНКОМ ДО ПЕСАМА

01. Душанка Драгаш    Друга награда
02. Снежана Марко Мусинов
03. Милан Косовић
04. Божидар Пешев
05. Мирослав Стојадиновић
06. Љиљана Фијат
07. Здравка Батинић-Бабић
08. Имре Стефан
09. Жаклина Ђорђевић Имре
10. Радојка Никић Милиновић
11. Мирјана Јовичић
12.  Жаклина Манчић
13. Весна Бобић  Трећа награда
14. Душан Живовић
15. Горјана Ана Дабић
16. Дајана Петровић
17. Љубомир Адамовић
18. Војислав Трумпић
19. Драгица Обрадовић
20. Владимир Јовић
21. Радован Вукоје
22. Славица Дабевска Кировска
23. Раде М. Обрадовић
24. Ани Стајкова-Иванова
25. Здравко Мировић
26. Јован Н.Бундало
27. Весељко Гајдашевић Шљарков
28. Татјана Ајхолцер
29. Слађана Обрадовић
30. Зоран Боснић
31. Драгица Драга Грбић  Трећа награда
32. Олга Манчић Лодика Ружић
33. Снежана Танић
34. Зорка Аврамовић Чордашевић  Друга награда
35. Радован Синђелић
36. Мирјана Драшковић
37. Јулка Ерцег
38. Душан Ружић  Трећа награда
39. Анастасија Коцић   Специјална награда
40. Наталија Коцић       Специјална награда
41. Јефимија Коцић        Специјална награда
42. Јованка Новковић-Перге     Прва награда

 

Коментари

коментара